BlueClear®KlorOzon Havuz Dezenfeksiyonu  

DIN 19643 MEBRAN ELEKTROLİZ TEKNİĞİ (SAF KLOR+OKSİJEN BAĞLARI) İLE DEZENFEKSİYON.

Ana sayfaya dönüş<<<

FİLTRE KONTROL DEZENFEKSİYON ATRAKSİYON AYDINLATMA DONANIMLAR ISITMA TEMİZLİK  İNDİRİN

 

 

Ospa-BlueClear®

Dezenfeksiyon tekniği

Sağlıklı yaşam alanınızda mümkün olduğunca doğal su istiyor musunuz? O zaman doğru yere geldiniz. Yüzme havuzu suyunuzun dezenfeksiyonunda sadece İçme Suyu Yönetmeliği'nde de onaylanan etken maddeleri kullanıyoruz.

 

Basit, havuzu tuzlandırarak çalışan borulu elektroliz sistemlerinden çok farklıdır, karıştırmayınız.

Şöyle ki;

 • Ospa BlueClear-KlorOzon tesisi ile havuz suyu tuzlandırılmaz. Klorit seviyesi DIN normlarındaki sınırı hiçbir zaman aşmaz. İlaveten artmaz.
 • Ospa BlueClear-KlorOzon tesisi ürünü, içme suyu içinde uygundur.
 • 1 birim klor için Ospa BlueClear-KlorOzon tesisi en az 3 kat daha az enerji harcar.
 • Ospa BlueClear-KlorOzon tesisinde Tuz kaybı yoktur. Üretilen dezenfeksiyon malzemeleri (Saf klor “HipoKlorikAsit” + oksijen bağları) haricinde ihtiyaç dışı hiçbir şey havuza verilmez. (Hidrojen, soda, tuz içeriğindeki diğer malzemeler)
 • Ospa BlueClear-KlorOzon tesisi yalnızca anlık ihtiyaç kadar üretim yapar, oransal olarak havuzun ihtiyacını karşılar. Depolama dolaysı ile ggüenlik riski söz konusu değildir. Siz sadece yeteri kadar tuz depolarsınız.
 • Ospa BlueClear-KlorOzon tesisi olan havuzda klorit, toplam çözünmüş katı madde TDS artmaz. Basit sistemlerde ise birikim sonucu havuz suyunun tamamen boşaltılması veya büyük ölçüde düzenli olarak yenilenmesi gerekir. Tabi bunu hiç bir zaman siz bilemeye bilirsiniz. Sağlık ve madi (Yapısal teknik) kayıplarınız için bilgilendirilmezsiniz. Havuz suyunda üst sınır olarak Klorit, Klorat 30mg/l nin altında olmak zorunda iken, sizin havuzunuzda % 1000 e kadar yükselmiş olabilir.
 • Ospa BlueClear-KlorOzon tesisi, deniz suyu içeren havuzlar içinde uygundur.
 • Ospa BlueClear-KlorOzon tesisleri Ospa tarafından 1955 yılında kullanıma girmiş, 1959 yılında patenti alınmış ve bu güne kadar geliştirilerek 65.000 den fazla havuzda kullanılmıştır.

 

 

   Ekonomik

Ospa BlueClear tesislerinin işletme maliyetleri son derece düşüktür. Özel bir kapalı yüzme havuzunun ortalama tuz tüketimi ayda sadece yaklaşık 10 kg'dır. Ortalama güç tüketimi 30 W, maksimum 100 W'tır. Sistem günde 12 saat çalışır durumdaysa, bu yaklaşık 360 W güç tüketimine neden olur. Varsayılan elektrik fiyatı 0,26 €/kWh olan bu fiyat günlük sadece 0,09 € 'dur.

 

   Maksimum konfor için otomatik

Ospa Blue Clear sistemleri, son teknoloji ölçüm ve kontrol teknolojisi sayesinde tamamen otomatik olarak çalışır. Ospa-BlueControl veya Ospa-CompactControl ile birlikte dezenfektan içeriği gerektiği gibi düzenlenir. Serbest klor veya redoks değeri gibi değerlerin ölçümü ve görüntülenmesi otomatik olarak gerçekleştirilir. pH değeri de otomatik olarak kontrol edilir. Bu şekilde, aşırı veya az dozlar önlenir ve işletme kaynakları ve maliyetlerinden tasarruf edilir.

 

   Hijyen Enstitüsü tarafından test edildi

Ospa BlueClear sistemleri Gelsenkirchen Hijyen Enstitüsü tarafından etkinlik için test edilmiştir. Bu test, Ospa BlueClear sistemlerinin özellikle yüksek redoks potansiyeline ve dolayısıyla güvenli bir dezenfeksiyona sahip olduğunu doğrulamamaktadır. Redoks potansiyeli, azaltıcı maddelerin (safsızlıkların) oksitleyici maddelere (e.B klor-oksijen bileşikleri) oranı hakkında bilgi sağlar. Yüksek dezenfeksiyon hızına ve e.B. 780 mV dezenfeksiyon kuvvetine sahip yüksek bir değer, Ospa BlueClear sistemleri ile yüksek su kalitesinin ve elde edi kurulumunun bir göstergesidir

Ospa-BlueClear® (KlorOzon®)  DIN 19643, tüm gerekleri için Mebran elektroliz tekniği:

OspueClear® cihazı DIN 19643'ün gereklerini tam olarak karşılar. Cihazın ilk üreticisi ve patent sahibi 65 yıl öncesinden Ospa dır. Cihaz anlık ihtiyaç kadar yüksek değerlikli, saf, gaz fazında klor ve oksijen bağları üreterek bir ventüri sistemi ile havuz suyuna verir. Bu en yüksek değerlikli dezenfeksiyon ve oksidasyon gücü demektir. Havuzda yüksek redoks potansiyeli ile çok güçlü mikrop öldürme hızına ulaşılır. havuzdaki dezenfeksiyon etkinliği çok kolayca ölçülebilir. 60 yıllık deneyim ve sürekli geliştirerek ürettiğimiz cihazlar yüksek bir işletme güvenliğine sahiptir. Klorun üretimi cihazdaki suyun içindedir.  Klorun depolanması ve buna bağlı güvenlik sorunu yoktur. İşletmesi için bildiğimiz ucuz, rejenere sofra tuzu, ve havuz suyu gerekir ki, bu hiç bir güvenlik riski olmadığı anlamına gelir. 

60 yılzla havuzda uygulanmıştır. Türkiye de 30 yılı aşkın bir süredir kullanılmaktadır.

 

Ospa-BlueClear® cihazı, Ruhr bölgesi Gelsenkirchen Hijyen Enstitüsünce yıllardır test edilmiştir.

 

Sistem akışı ve üretimi:

 

 

 

İlgili Broşürler

     

Özel havuzlar için                         Kamusal havuzlar için                 Temizlik ürünü prosesi

 

 

Compact®Ölçüm, kontrol, dozaj İstasyonu

Küçük havuzlar için mükemmel yenileme alternatifi.

 • Tam otomatik havuz bakımı

 • Sıcaklık, klor, redoks, pH

 • Dokunmatik ekran

 • Su kontrol seti Cl/pH

 • Modernizasyon ve yenileme için

 • Hepsi birlikte.Ölçük, kontrol, kayıt ve dozaj.

 • Standart Ospa kalitesi

 

 

 

İlgili Broşürler

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ospa-Dozaj tesisleri:

Yüksek kaliteli dozaj tesisleri, güvenli ve uzun ömürlüdür. Ospa cihazları ile kolayca kontrol edilir. Tüm havuz kimyasallarının dozajı için uygun model vardır. Ospa BlueControl, CompactControl tekniğine entegre olarak çalışır.

               

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ospa-Ozon tesisleri:

Terapi havuzları tekniği, DIN 19643 su hazırlık normunun Ozon basamağını kapsar. Ayrıca diğer havuzlar içinde kullanılabilir.

Ospa-Ozon cihazları yüksek işletme güvenliği ve uzun işletme süresi için uygundur.  Ozon üretim modülü kapalı 10 bar basınca dayanıklı su soğutma sistemine sahiptir.

 

Avantajlar

 • Yüksek ömürlü

 • İşletme güvenliği

 • 10 bar basınca dayanıklı Su soğutma sistemi

 • Paslanmaz Elektrotlar

 • Çelik ve ısıya dayanıklı özel camdan

 • ve Modül gövdesi

 • Yoğuşma korunumu

 • Yüksek arızasızlık garantisi

 

 

 

 

Ana sayfaya dönüş<<<

FİLTRE KONTROL DEZENFEKSİYON ATRAKSİYON AYDINLATMA DONANIMLAR ISITMA TEMİZLİK  İNDİRİN

 

OSPA-ERKOC LTD.   Cenap Şahabettin Sok. 69  Koşuyolu 34718 İSTANBUL-TURKIYE   Tel: +90 216 326 9515  +90 216 428 8016       ospa@erkoc.net