Yüksek kaliteli havuzlar için çözüm ortağınız.  

GENEL (KAMUSAL) ve ÖZEL KULLANIMLI HAVUZ FİLTRELERİ

FİLTRE KONTROL DEZENFEKSİYON ATRAKSİYON AYDINLATMA DONANIMLAR ISITMA TEMİZLİK İNDİRİN

 

 Sayfadakiler:  DIN Genel havuz filtreleri                                             Özel havuz filtreleri      Pompalar

 

DIN filtre                  Süper filtre

Filtreler:

Ospa su hazırlık tekniğindeki ana düşünce; Optimal bir filtrasyon ile maksimum kirliliğin filtre edilmesi beraberinde suyun güvenli dezenfeksiyonuna dayanır. İyi bir filtrenin organik kirlilikleri uzaklaştırması, aynı zamanda daha az dezenfektan ve kimyasal ihtiyacı demektir.

Ospa filtreleri ve iyi planlanmış iç su dağıtımı sayesinde, maksimum filtrasyon ve su kalitesi sağlanmış olur. Süper filtrelerdeki ilave aktif karbon katmanı ile koku, tat ve renk maddelerinin de sudan uzaklaştırılması garanti altına alınır. Aktif karbon istenmeyen kimyasal maddeleri bağlar, katiliğe dönüştürür ve çözünmüş organik maddeleri absorbe eder. Daha önemlisi bağlı klor minimize olur.  Bu sayede Ospa havuzlarında koku olmaz.

Klor kokusunun asıl sebebi, yüksek konsantrasyon yoksa, bağlı klordur. Bu hoş olmayan koku süper filtreler tarafından etkin bir şekilde uzaklaştırılır.

Bizim filtrelerimizin kullanıldığı havuzlarda, maksimum kalitedeki havuz suyu için çok az miktarda dezenfeksiyon maddesine ihtiyaç duyulur.

Ospa enerji Plus: Bizim tekniğimiz, EcoClean filtrelerimizde özellikle enerji tasarruflu, frekans kontrollü pompalar ve büyük boyutlu hidromanyetik kontrollü çok yollu otomatik ventiller ile çalıştığında ekstra enerji tasarrufu sağlanır.

 

Genel kullanımlı havuz filtreleri DIN 19643:

DIN filtre

Ospa-EcoClean çok katmanlı otomatik DIN filtreleri:

Genel kullanımlı (Kamusal) otel, klinik, okul, site, klüp, sportif yarışma vb. havuzlardaki filtrelerin DIN 19605 veya eşdeğer bir norma uygun olması gerekir. Ospa çok katmanlı  EcoClean filtreler, DIN 19643 uygun su kalitesinin gereklerini test edilmiş tüm çalışma koşullarında avantajlarla karşılamıştır. Bu emsalsiz teknik, Ruhr bölgesi sağlık enstitüsünün kapsamlı araştırmaları ile belgelenmiştir.

Avantaj 1- Mükemmel filtrasyon: Kimyasal yolla yok edilemeyen organik kirlilikler, mekanik olarak filtrasyon sırasında tutulur. Yüksek değerlikli filtrasyon katmanları, Quarz, HydroAntrasit-S ve Ospa difüsor tekniği ile optimal bir filtrasyon ve ters yıkama garanti edilir.

Avantaj 2- Ospa difisor tekniği: Filtre materyal kalitesi, tanecik boyutu, katman yüksekliği, filtrasyon ve ters yıkama geçiş hızı bir filtrenin kalitesini belirleyen önemli faktörlerdir. Ayrıca filtre akışı sırasındaki iç hidrolik, hız ve homojen geçiş Ospa EcoClean filtreleri avantajlı, Ospa difisor tekniği iç hidroliği mükemmel hale getirir.

Avantaj 3-Filtre ve donanımları uzun ömürlüdür. Çok yüksek kimyasal dayanıklılığa sahiptir. KSW sertifikalıdır. Difizör tekniğinde en yüksek kalitede plastik kullanılmıştır.

Eco-Ventil, enerji verimliliği ve otomasyon için önemlidir. EcoClean filtrelerde cihazın direncini önemli ölçüde indirir.  Ventil yüksek kaliteli plastikten yapılmıştır.  Tam otomatik ters yıkama, kusursuz filtrasyon ve durulama yapmasını garanti eder. Şebeke suyu basıncı ile çalışır, akım kesildiğinde, basınç düştüğünde kendiliğinden kapanarak yüksek işletme güvenliği sağlar.

Diğer ülke normları: Her ülke kendi normlarını ve yönetmeliklerini oluşturmuştur. Biz proje aşamasında o ülkeye özgün sürümleri hazırlarız. Dolaysı ile her ülke için uygun yüksek kaliteli filtreler üretiriz.

Türkiye için mevcut tüm norm ve talimatları filtrelerimiz avantajlarla karşılar.  Rusya, Türk cumhuriyetleri, Gost, Arap, fars ve diğer bütün coğrafyalar için yerel direktiflere uygun sürümlerimiz mevcuttur.

 

Ospa-EcoClean Filtreler

Tamamen otomatik, DIN 19643-19605 uygun

havuz filtre

Havuz filtre

 

    Ospa-UD Vakum filtreleri

   Ospa tasarımı. Tamamen otomatik, DIN 19643-19605 uygun

    Büyük havuzlarda mükemmel sistem teknolojisi, maksimum temizlik için tasarlanmış

Avantajları

  • Konforlu: Ospa vakum filtrasyon sistemleri  tamamen otomatik  olarak ve güvenilir bir  şekilde çalışır.
  • Ekonomik: sağlam, dayanıklı ve daha verimli.
  • Çevre dostu: enerji tüketimi daha az su ve kaynak tasarrufulu.
  • Ekonomik: işletim maliyetleri hem de bakım maliyetlerini az.
  • Korozyona dayanıklı: Polipropilen (PPh) ve galvanizli çelik takviyeli.
  • Yerden tasaaruf: Ospa vakum filtre sistemleri   % 30 daha az yer kaplar.  
  • DIN ve diğer standartlara uyumlu: DIN 19605 ve 19643 uygun.

 

 

OSPA – Ultra Filtrasyon

 

 

Ozon basamağı için hesaplı, mükemmel Alternatif

DIN 19643  2012 Bölüm 4’e uygun

Genel kullanımlı yüzme havuzları, Terapi havuzları ve sağlık havuzları için; tam  otomatik, kompakt havuz suyu ultra-filtrasyon cihazı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Broşürler (Kamusal havuzlar için)

 

 

Ospa-EcoClean Özel Havuz Filtreleri:

havuz filtre

Ospa su hazırlık felsefesindeki ana düşünce, optimal bir filtrasyon ile maksimum kirliliğin filtre edilmesi beraberinde suyun güvenli dezenfeksiyonuna dayanır. İyi bir filtrenin organik kirlilikleri uzaklaştırması, aynı zamanda daha az kimyasal ve dezenfeksiyon ihtiyacı demektir.

Ospa filtreleri ve iyi planlanmış iç hidroliği sayesinde havuzda maksimum filtrasyon sağlanmış olur. Süper modellerdeki ilave aktif karbon katmanı, koku, renk, tat, bağlı klor gibi sudan uzaklaştırılmasını garanti eder.  Kömür istenmeyen kimyasal maddeleri bağlar, katalitiğe dönüştürür. Çözünmüş organik maddeleri absorme eder.

Ospa-BlueClear filtreler, Gelsenkirchen hijyen enstitüsü tarafından denetlenmiştir.

havuz filtre

 

    Broşürler (Özel aile havuzları için)

        

 

 

 

HAVUZ POMPALARI, FU FREKANS KONTROLLÜ,

IE3 SINIFI SÜPER YÜKSEK VERİMLİ

YENİ OSPA IE3 FU POMPALARI İLE ENERJİ TASARRUFU

Yeni Ospa pompalarına monte edilen frekans dönüştürücüler ile sağlanan bu yeni teknoloji, yüzme havuzlarında ekstra daha fazla enerji tasarrufu sağlar.  Düşük güç tüketimine rağmen daha iyi bir verimlilik ile karakterizedirler.

Gerçek işletme şartlarında,  pompa gücünün bireysel ayarlanmasıyla, %30’a varan enerji tasarrufu sağlanır. Ospa’nın bu elektro motorlarıyla, enerji sınıfı IE 3’e ulaşılır.  Zaten yüksek sessizlik konforuna sahip Ospa sessiz pompalarıyla, özel yüzme havuzlarındaki ideal uygunluk bir kez daha optime edilmiş olur.

 

Yeni pompaların toplam maliyeti, bugüne kadarki frekans çeviricili pompalara göre daha ucuzdur. Ayrıca,  pompayla ayrı duran FU arasındaki korumalı kablolarla, pahalı kablo lama maliyeti de ortadan kalkar. Bununla hem Elektro-Montaj maliyeti düşer hem de  cihaz daha az girişime maruz kalır.  Yüksek kaliteli, ısıya dayanıklı folyo kondansatörlerin kullanımı ile yüksek kullanım ömrüne erişilir. Frekans dönüştürücülerin, ön konfigürasyonları, hızla işletmeye alınabilmeleri için, fabrikada yapılır.

 

Ospa pompa yelpazesi, 10-250 m3/h güç aralığındaki pompaları içerir.

Tüm ürünlerimizde olduğu gibi, yüksek kaliteli, uzun ömürlü ve onarım kolaylığı vardır.

Pompa gövdesi ve çarkı Kızıl döküm/ Bronzdur.

Pompa mili çeliktir ve mekanik conta sızdırmazlığı ile uzun kullanım ömürlüdür.

Büyük boyutlu ön süzgeç ve sepeti çeliktir. V4A.

 

 

 

 

 

 

 

                   

Ana sayfaya dönüş<<<

FİLTRE KONTROL DEZENFEKSİYON ATRAKSİYON AYDINLATMA DONANIMLAR ISITMA TEMİZLİK  İNDİRİN

 

OSPA-ERKOC LTD.   Cenap Şahabettin Sok. 69  Koşuyolu 34718 İSTANBUL-TURKIYE   Tel: +90 216 326 9515  +90 216 428 8016        ospa@erkoc.net